Whatsapp
HABERLER
ATM'lerde ve banka şubelerinde YENİ DÖNEM! Günlük para çekme yatırma limiti


Banka hesabı ve kredi kartı olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni karar SON DAKİKA açıklandı! Bankalarda limit ayarı yapıldı.

ATM'lerde ve banka şubelerinde YENİ DÖNEM! Günlük para çekme yatırma limiti değişti - Özellikle de pandemi döneminde yaşanan süreçte bankacılık işlemlerini kullanan kişilerin sayısında rekor artış yaşanırken internet bankacılığı hizmetleri öne çıkmıştı.

Bankalar yaşanan sürecin ardından şubelerin iş yükünü azaltmak için müşterilerini internet şubesine yönlendirirken nakit para çekme ve yatırma işlemlerinde de ATM'ler kullanılmaya başlanmıştı. Pek çok banka şubelerde oluşan iş yükünü hafifletmek için yeni bir karar daha aldı ve şubelerden nakit para çekme, yatırma limitini düzenledi. Bu limit altında kalan tüm işlemler şube dışında ATM ve BTM'lerden yapılacak!

ATM'DEN VE ŞUBEDEN NAKİT PARA ÇEKME LİMİTİ İÇİN YENİ DÜZENLEME KARARI!

Bankalardan son dönemde artan şube yükü ve uzayan bekleme süresi sonrası banka şubelerinden şoke eden karar açıklandı. Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Şenol Babuşçu konu hakkında yaptığı açıklamasında Prof. Dr. Şenol Babuşcu, “Bankalar uzun zamandır bunu yapmaya çalışıyor. Hem kiralardan hem işçi maliyetinden kısmak, şubeleri küçültmek istiyorlar. Yaşlı ve engelliler zorlanacak tabii ki ama işte kapitalizm budur. 10 bin TL limit kulağa çok gelebilir ama 370 dolar ediyor” diyerek bankaların şubeler için 10 bin TL para çekme ve yatırma limiti getirdiğini açıklamıştı.

 

BANKALAR ŞUBEDEN NAKİT PARA ÇEKME VE YATIRMA YASAĞI UYGULAYABİLİR Mİ, LİMİT NE KADAR?

Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet Bülent Deniz ise bankaların aldığı bu kararı eleştirerek “Kanuna göre vitrine koyduğunuz malı satmak, taahhüt ettiğiniz hizmeti vermek zorundasınız. Bankaların bu uygulaması kabul edilemez.

Belirlenen minimum tutarlar emekli maaşının üstünde. Yaşlı, engelli, savunmasız vatandaşlarımız banka içinden işlemlerini güvenle yapma hakkına sahiptir. Kaldı ki bozuk ATM şikâyetleri sıklaşıyor, sokak sokak ATM aramak zorunda değiliz. Bu konuyu BDDK ile görüşeceğiz" diyerek uygulamaya tepki göstermişti.

Haber: 


https://www.usakgundem.com/ekonomi/atmlerde-ve-banka-subelerinde-yeni-donem-gunluk-para-cekme-yatirma-limiti-h28392.html


 
EKLENME TARİHİ 29 Kasım 2023,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close