Whatsapp
HABERLER
Ek MTV Ödeyecekler; Dikkat!

7456 sayılı yasa ile getirilen ek motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksitinin 31.08.2023 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.

 

Bu verginin iptali için Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz tarafından Vergi Mahkemesi’nde ve ayrıca bir siyasi parti tarafından Anayasa Mahkemesi’nde dava açıldı.

 

Açılan davaların sonunda EK MTV’nin iptal edilmesi olasılığının gerçekleşmesi durumunda, vergiyi ödeyenlerin ödedikleri vergiyi geri alabilmeleri için Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne bir dilekçe vermeleri gerekiyor.

 

Bu dilekçe Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnteraktif Vergi Dairesi’ne ait https://ivd.gib.gov.tr adresinden gönderilebileceği gibi fiziki olarak, elden Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne de verilebiliyor.

 

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz tarafından, haklarının saklı tutulduğuna ilişkin dilekçe örneğini yayınlıyoruz:

 
EKLENME TARİHİ 25 Ağustos 2023,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close