Whatsapp
eetikett Kasım Sayısı: Hanzala bize bakıyor!

DEĞERLİ OKUYUCULAR;

Bu sayımızı, kana doymayan katil İsrail'in Gazze halkına yaşattığı acıları yansıtmak ve aynı zamanda farkındalık oluşturabilmek için çıkardık.

Üçte birinden fazlası çocuk olmak üzere 15 bine yakın insanı katleden siyonist İsrail ve emperyalist ortakları, yapılan katliamların SOYKIRIM değil meşru müdafaa kapsamında olduğunu iddia ediyor. İsrailli yetkililerin yaptığı açıklamalardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETENYAHU: "Kutsal Kitabımız diyor ki; Amaleklilerin sana ne yaptığını unutma; biz unutmuyoruz.” Bu alıntıda Netanyahu, Filistinlileri, İncil'de İsraillilerin düşmanı olan Amalek Kavmi ile karşılaştırıyor. Yahudi emirlerinde İsrailoğullarına “Erkek, bebeğini emziren anne ve bebeğine kadar tüm Amaleklileri yok etmeleri” emrediliyor.

İSRAİL SAVUNMA BAKANI YOAV GALLANT: “Elektrik , yiyecek, su ve yakıt olmayacak. Hayvan insanlarla mücadele ediyoruz ve ona göre hareket ediyoruz... Gazze eski haline dönmeyecek. Her şeyi ortadan kaldıracağız”

İSRAİL’İN EN YAŞLI YEDEK SUBAYI EZRA YACHİN: “Onların işini çabuk bitirin ve onlara dair hiçbir anı bırakmayın. Onları, ailelerini, annelerini ve çocuklarını silin. Bu hayvanlar artık yaşayamaz”

İSRAİL CUMHURBAŞKANI İSAAC HERZOG: “Sorumlu olan bütün bir ulustur. Sivillerin bu işe karışmadığı yönündeki söylemler kesinlikle doğru değil… ve onların belini kırana kadar savaşacağız”

Yapılan bu açıklamalar ve uygulamalar malumun ilanı değil midir? Bir bölgede etnik temizlik yapmak ve bölge insanını sürgün etmek “SOYKIRIM” değilse nedir?

Biz; ne Nazi soykırımına uğrayan Yahudi halkının acılarını paylaşmayacak kadar insanlığımızı kaybettik, ne de soykırımdan kurtulanların, adım adım canavara dönüştüğünü görmeyecek kadar aklımızı... Soykırımdan kurtulup isgalciye dönüşen ve Gazze’deki Filistin halkına SOYKIRIM uygulayan İsrail... Biz; ne geçmişte yaşadığınız acıları, ne de bugün yaşattığınız acıları unutmayacağız.

eetikett Kasım sayısını okumak için tıklayınız.


EKLENME TARİHİ 30 Kasım 2023,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close