Whatsapp
HABERLER
Tüketici Birliği Federasyonu - ''CEPHANE BİZDEN DEĞİL'' için Tarım Kredi'ye uyarı! Tüketici Postası

Gazze’de yaşanan soykırıma karşı başlatılan CEPHANE BİZDEN DEĞİL boykotundaki ürünlerin Tarım Kredi Kooperatiflerinde satışa sunulmasını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “Türkiye’nin kararlılıkla sürdürdüğü tüketici boykotu kapsamındaki ürünlerin satışta olması kabul edilemez” dedi.

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Gazze’de yaşanan soykırıma karşı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en güçlü şekilde tepki gösterilmektedir. Tüketici Birliği Federasyonu tarafından başlatılan CEPHANE BİZDEN DEĞİL boykotu ile soykırımı destekleyen ülkelerin markaları ile bu soykırıma doğrudan veya dolaylı destek veren küresel markaların satın alınmaması çağrısı yapılmıştır. Bu çağrı ve boykota ilk günden beri yoğun katılım olmuş, sadece ülkemizde değil başka ülkelerde de tüketici boykotu kararlılıkla uygulanmaya başlamıştır.

         CEPHANE BİZDEN DEĞİL boykotuna sadece tüketiciler değil, satış noktaları da katılmaktadırlar. Birçok satış noktası, boykot listesinde yer alan ürünleri satışa sunmadıklarını duyurarak satıştan çekmişlerdir.

         Ancak Tüketici Birliği Federasyonu Market Endeksi Çalışma Grubunun aylık, rutin çalışmasında, Gümüşhane’de bulunan Tarım Kredi Kooperatifi mağazasında, boykot kapsamındaki ürünlerin sergilendiği ve satışa sunulduğu tespit edilmiştir.

         1863 yılında Memleket Sandıklarının kurulması ile ülkemizde bugüne kadar faaliyet gösteren yerli ve ulusal bir örgütlenmenin mağazasında, dünya halkları ve ülkemiz tüketicisinin boykot ettiği ürünlerin satılmaya devam edilmesi üzüntü verici ve kabul edilemez bir durumdur.

Bu nedenle bu satış noktalarının bağlı olduğu Tarım Kredi Holding AŞ’ne bir mektup gönderilerek, tüketicinin tepkisine yol açan bu satış uygulamasına son vermeleri, CEPHANE BİZDEN DEĞİL boykotunda yer alan DURACELLKurukahveci Mehmet EfendiDANONECocaCola, Pepsi firmalarına ait ürünlerin satıştan kaldırılması istenmiştir.

 

Yerli ve ulusal bir kuruluş olan Tarım Kredi Holding AŞ. yönetiminin, tüketicinin haklı beklentisine duyarsız kalmayacağı, toplum vicdanını inciten bu uygulamadan vazgeçeceği inancındayız.

Tarım Kredi Holding AŞ’ne gönderilen mektubumuzla ilgili tüm gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

Kaynak: https://www.tuketicipostasi.com/tuketici-birligi-federasyonu-cephane-bizden-degil-icin-tarim-kredi-ye-uyari/8220/

 

 
EKLENME TARİHİ 04 Mart 2024,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close