Whatsapp
CEPHANE BİZDEN DEĞİL Duracell’i #BOYKOT ediyoruz

 

        Gazze’de yaşanan soykırıma karşı tüketici boykotu başlattıklarını açıklayan Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “boykot listemizin ilk markası Duracell” dedi.

         Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

         Yaşanan insanlık dramına karşı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, en güçlü şekilde tepki gösterilmektedir.

         7 Ekim 2023 tarihinden bu yana, ülkemiz insanı başta İsrail olmak üzere, bu soykırımı destekleyen ülkelerin marka ve ürünlerini satın almayarak, tüketici boykotu geliştirmek istemektedirler. Tüketici Birliği Federasyonu tarafından, özellikle sosyal medyada dolaşıma sokulan birçok listedeki marka ve ürünler üzerinde yapılan araştırma ve incelemede, çoğu marka ve ürünün ABD ve İsrail ekonomilerine ait olmaları bir yana, ülkemizin ekonomisi içinde yer aldıkları, ulusal marka ve ürünler olduğu tespit edilmiştir.

 

         Tüketicinin tüketimden gelen gücünün harekete geçirilerek yapılacak boykotta;

         -Boykot edilecek marka ve ürünün milliyetinin doğru tespit edilmesi,

         -Tüketicinin o ürün yerine, ikame edebilecek başka ürün seçeneğinin olması,

         -Boykotun etkili şekilde uygulanmaya uygun olması,

       -Boykot kapsamındaki marka ve ürünün ülkemiz ekonomisi bakımından başta istihdam ve yerli sermayenin zarar görmemesi gibi çeşitli koşulların gözetilmesi gereklidir.

         “Türkiye’nin Vicdanı” olarak geçmiş yıllarda birçok başarılı boykot kampanyasını başarı ile yürüten Tüketici Birliği Federasyonu, bu kıstas ve koşuları gerçekleştiren marka ve ürünlerin yer aldığı tüketici boykotunu başlatmış bulunmaktadır; CEPHANE BİZDEN DEĞİL

         CEPHANE BİZDEN DEĞİL boykotunun ilk markası DURACELL firmasıdır. Tüketicileri, başta pil olmak üzere, DURACELL markalı hiçbir ürünü satın almamaya davet ediyoruz.

         Öte yandan bu markanın Türkiye’de yetkili ithalat, pazarlama ve dağıtımcısı Eker Tüketim Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.ni; ürünlerini sattığı Duracell Inc. firmasının soykırımı destekleyen ABD hükümeti nezdinde girişim yapması için ülkemizdeki tepki ve boykotu iletmesi çağrısında bulunuyoruz.

         CEPHANE BİZDEN DEĞİL her gün yeni marka ve ürünlerle geliştirilecek, Gazze halkına yönelik soykırım durana kadar ülkemiz tüketicisi tarafından güçlü bir şekilde uygulanacaktır.

         Bu aşamada, geçmiş yıllarda çok sayıdaki, başarılı tüketici boykotlarını düzenleyen Tüketici Birliği Federasyonu’ndan yapılacak açıklamaların izlenmesi, sosyal medyada çeşitli marka ve ürünleri içeren listeleri, çeşitli firmaların İsrail’e destek ve yardım yaptıklarına ilişkin gerçek olmayan haberleri dikkate almamaları çağrısında bulunuyoruz.

 

Mehmet Bülent Deniz

Genel Başkan

EKLENME TARİHİ 07 Kasım 2023,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close