Whatsapp
CEPHANE BİZDEN DEĞİL İsrail’in enerjisine boykot

25.02.2024

        Gazze’de yaşanan soykırıma karşı CEPHANE BİZDEN DEĞİL boykotundaki onbirinci markayı açıklayan Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “İsrail ile yoğun ticari ilişkisi bulunan Zorlu Holding’in son tüketiciye yönelik markalarını boykot ediyoruz” dedi.

 

         Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

 

         Gazze’de yaşanan soykırıma karşı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, en güçlü şekilde tepki gösterilmektedir. Türkiye tüketicisi başta İsrail olmak üzere, bu soykırımı destekleyen ülkelerin marka ve ürünlerini satın almayarak, tüketici boykotu geliştirmek istemektedirler. Tüketici Birliği Federasyonu tarafından, özellikle sosyal medyada dolaşıma sokulan birçok listedeki marka ve ürünler üzerinde yapılan araştırma ve incelemede, çoğu marka ve ürünün ABD ve İsrail ekonomilerine ait olmaları bir yana, ülkemizin ekonomisi içinde yer aldıkları, ulusal marka ve ürünler olduğu tespit edilmiştir.

 

         Tüketicinin tüketimden gelen gücünün harekete geçirilerek yapılacak boykotta;

         -Boykot edilecek marka ve ürünün milliyetinin doğru tespit edilmesi,

         -Tüketicinin o ürün yerine, ikame edebilecek başka ürün seçeneğinin olması,

         -Boykotun etkili şekilde uygulanmaya uygun olması,

       -Boykot kapsamındaki marka ve ürünün ülkemiz ekonomisi bakımından başta istihdam ve yerli sermayenin zarar görmemesi gibi çeşitli koşulların gözetilmesi gereklidir.

 

         “Türkiye’nin Vicdanı” olarak geçmiş yıllarda birçok başarılı boykot kampanyasını başarı ile yürüten Tüketici Birliği Federasyonu, bu kıstas ve koşulları gerçekleştiren marka ve ürünlerin yer aldığı tüketici boykotunu 07.11.2023 tarihinde CEPHANE BİZDEN DEĞİL ismiyle başlatmıştır.

 

CEPHANE BİZDEN DEĞİL boykotunda şimdiye dek; DURACELL, TEVA İlaç, VISA-Master CARDDANONE, BAYER, PUMA, YDS, Coca Cola  , Pepsi firmaları boykot kapsamına alınmıştır.

 

Soykırıma devam eden İsrail’de enerji yatırımları dahil olmak üzere yoğun ticari ilişki içinde olan Zorlu Holding AŞ’nin, bu ilişkisini sonlandırmasına ilişkin kamuoyu tarafından aylardır yapılan çağrıları umursamaması nedeniyle bu grubun son tüketiciye yönelik ürünleri olan;

-Tekstil Sektörü; TAÇ, VALERON, LINENS, PIERRE CARDIN,

-Elektronik, Beyaz Eşya, İletişim Sektörü; VESTEL, REGAL

-Diğer Sektörler; ZORLU CENTER, ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ, ZORLU GRAND HOTEL

Markalı ürün ve hizmetlerini boykot çağrısı yapıyoruz.

 

Türkiye’nin ve duyarlı dünya yurttaşlarının güçlü ve kararlı şekilde sahip çıktığı CEPHANE BİZDEN DEĞİL dışında, doğruluğu tartışmalı boykot listelerinin dikkate alınmaması, Tüketici Birliği Federasyonu’ndan yapılacak açıklamaların izlenmesi gerektiğini kamuoyuna bir kez daha anımsatıyoruz.

 

Mehmet Bülent Deniz

Genel Başkan

EKLENME TARİHİ 24 Şubat 2024,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close