Whatsapp
Herkesin elinde son model cep telefonu yok

23.05.2024

İstanbulkart uygulamasının eski model cep telefonlarında çalışmamasını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu üyesi Mavi İklim Yeşil Dünya Tüketici Hareketi Derneği (MİYED) Genel Başkanı Bingül Ceviz; “İstanbulkart mobil uygulamasının eski cep telefonlarında işlevsiz kalması sorunu giderilmelidir” dedi.

 

Tüketici Birliği Federasyonu Üyesi Mavi İklim Yeşil Dünya Tüketici Hareketi Derneği (MİYED) Genel Başkanı Bingül Ceviz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbulkart uygulaması, toplu ulaşım yanında alışverişte kullanılma ve başka özellikleri nedeniyle milyonlarca İstanbullu tarafından kullanılmaktadır.

 

Ancak geçtiğimiz günlerde İstanbulkart’ın mobil uygulamasının birkaç model eski telefon cihazlarında işlevsiz kaldığı, kullanıcıların yararlanamadığına ilişkin yakınmalar derneğimize ulaşmıştır.

 

Konuya ilişkin yapılan araştırmada İstanbulkart mobil uygulamasının gerek yeni kurulum ve gerekse güncelleme işlemlerinin birkaç model eski cep telefonlarında yapılamadığı tespit edilmiştir.

 

Ağırlıklı olarak toplu ulaşımda biletleme ve indirim avantajı sağlayan bu uygulamanın yeni cihazı olmayan tüketiciler için kullanılamamış olması, milyonlarca insanı etkileyen ve eşitsiz duruma yol açan önemli bir sorundur.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İstanbulkart uygulamasını kullanım ömrünü tamamlamamış cihazlarda da kurulumu ve güncellenmesini sağlayacak şekilde düzeltmesi gereklidir.

 

Bingül Ceviz

Genel Başkan

 

 

EKLENME TARİHİ 22 Mayıs 2024,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close