Whatsapp
Yeni mücadele alanı; ''Dürüst Gıda''


16 Ekim Dünya Gıda Günü’nü değerlendiren TBF Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; insanlık, “dürüst gıdaiçin bir araya gelmelidirdedi.

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

 Küresel kaynakların tükendiği, yaşamı sürdürmek için herkesin sağlıklı gıdaya, adil şekilde erişiminin giderek zorlaştığı ve bugünlerde milyonlarca insanın Gazze’de su ve gıdadan yoksun bırakıldığı günlerde, 16 Ekim, Dünya Gıda Günü, insanlık için yeniden düşünme ve çözüm üretmenin günüdür.

 Yerkürenin birçok bölgesinde, milyarlarca insan gıda ve suya erişmekte giderek artan zorluklar yaşarken, diğerleri içinse, -israf edilebilecek denli- gıdaya erişmek olanaklıdır. “Bir kişiye dokuz pul, dokuz kişiye bir pul” matematiğinin dünyayı esir aldığı bu zeminde, su ve gıdaya erişimde yaşanan zorluklar yaşam hakkını esir almaktadır.

 Öte yandan iklim krizi, küresel kaynakların tükenmesi gerekçesinin ardına sığınanların, güvenli ve sağlıklı gıdayı hiçe sayan üretim modelleri ile insan doğasına kabul edilemez müdahaleleri de, insanlık için önemli bir soruna dönüşmektedir. Bu sorun, tüketicinin temel hakkı olan bilgilenme hakkına tecavüzü ile gerçekleşmektedir.

 Tüketici Birliği Federasyonu insanlık için yaşamı sürdürmenin tehdidine dönüşen bu sorun için insanlığı dürüst gıdada birleşmeye ve çalışmaya davet etmektedir.

Herkes için,

Sağlıklı

Güvenli

Adil

Erişilebilir

dürüst gıda için yarın olmadan şimdi harekete geçme vaktidir.

 

Mehmet Bülent Deniz

Genel Başkan

EKLENME TARİHİ 16 Ekim 2023,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close