Whatsapp
“Dürüst Gıda” için kolları sıvadık

 Gıda Laboratuvarları ve Gıda Denetçileri Derneği (GLADER) ile Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) arasında imzalanan İş Birliği ve Dayanışma Protokolünü açıklayan GLADER Kurucu Başkanı Can Demir ve TBF Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “deneyimli iki önemli örgütün iş birliği, “dürüst gıda” yolunda atılan büyük bir adımdır” dedi.

  Gıda Laboratuvarları ve Gıda Denetçileri Derneği (GLADER) Kurucu Başkanı Can Demir ve Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

  Gıda Laboratuvarları ve Gıda Denetçileri Derneği (GLADER) ve Tüketici Birliği Federasyonu (TBF), uzun yıllardır tüketicilerin korunması, sağlıklı gıdaya erişimi konusunda kamuoyunca bilinen çok sayıda çalışmayı gerçekleştirmişlerdir.

 Süreç içinde zaman zaman ortak çalışma yapan bu iki örgüt, geçtiğimiz günlerde yaptıkları değerlendirme sonucunda; her iki örgütün deneyimi, kaynakları ve emeğini birleştirme kararı almışlardır.

 Alınan karar kapsamında, ülkenin en büyük tüketici örgütlerinden biri olan Tüketici Birliği Federasyonu’nun yaptığı çalışmalar ile edinilen gözlem ve bilgilerin bilimsel yöntemlerle teyidi süreci, Gıda Laboratuvarları ve Gıda Denetçileri Derneği’nin üyelerini oluşturan gıda laboratuvarlarında gerçekleştirilecektir.

 Bu iş birliği ve dayanışma ile bir yandan gıda konusunda yetkili kamu otoritesinin düzenleme ve denetleme çalışmalarına katkı yapılması, öte yandan tüketicilerin temel ve evrensel hakları çerçevesinde sağlıklı gıdaya, adil erişim koşullarının oluşmasındaki engellerin giderilmesi, tüketicilerin aydınlatılması ve farkındalığın oluşması amaçlanmaktadır.

 Bu iş birliği ve dayanışma sürecinin teması; tüketicilerin bilgilenme hakkını yerine getiren, sağlıklı ve adil şekilde erişilebilen gıda olarak tanımladığımız “dürüst gıda” olarak belirlenmiştir.

 “Dürüst gıda” için kolları sıvayan iki örgütün gerçekleştirdiği bu iş birliği ve dayanışmanın ülkemiz ve insanımız için olumlu sonuçlar üreteceğine inanıyoruz.

 

       Can Demir                                                                            Mehmet Bülent Deniz

        GLADER                                                                                                 TBF

    Kurucu Başkan                                                                             Genel Başkan

EKLENME TARİHİ 16 Eylül 2023,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close