Whatsapp
ABD ve NATO üslerinin faaliyetleri durdurulsun

ABD’nin, Gazze’deki soykırımı açık ve güçlü şekilde desteklemesini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “halkımızın öfkesine neden olan soykırımı açıkça destekleyen ABD, AB ve NATO, ülkemiz ile olan müttefiklik hukukunu açıkça çiğnemektedir.dedi.

 Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

 Gazze’de günlerdir çocuk, kadın, yaşlı gözetilmeksizin açık bir katliam ve soykırım yaşamaktadır. Uluslararası sözleşmelerini yok sayan İsrail, hastane, ibadethane gibi mekânları bombalamakta, yaşam için gerekli olan enerji, tıbbi malzeme, su, gıda engellemesi ile savaş hukuku ve etiğini ayaklar altına almaktadır.

 İsrail’in insanlık dışı bu tutumu yazık ki, başta ABD olmak üzere Avrupa Birliği ve NATO üyesi devletler tarafından açıkça desteklenmekte, katliamın faili İsrail’e her türlü ekonomik ve askeri yardımlar yapılmaktadır.

 Türkiye’nin, İsrail’i açıkça destekleyen ve yardımda bulunan bu devletler ile çok sayıdaki uluslararası kuruluşta müttefiklik ilişkisi bulunmaktadır. Ancak bu ülkeler, soykırıma girişen İsrail’e olan destekleriyle Türkiye ile olan müttefiklik hukukunu açıkça hiçe saymaktadırlar.

 Yaşanan katliamın engellenmesi adına girişim yerine açıkça katliama destek vermekten çekinmeyen bu ülkelerin tutumuna karşı ülkemizin tepki vermesi haklı ve kaçınılmazdır.

 Bu nedenle ABD ve NATO’nun ülkemiz ile müttefik olduklarını hatırlayana dek, ülkemizde kurulu bulunan ABD ve NATO askeri üslerinin faaliyetlerinin durdurulmalıdır.

 Türkiye Cumhuriyeti’nin, bu kararı alacak ve uygulayacak denli güçlü bir ülke olduğundan kimsenin kuşkusu bulunmamalıdır.

 

Mehmet Bülent Deniz

Genel Başkan

EKLENME TARİHİ 20 Ekim 2023,

Sosyal Medyada Paylaş

Tüketici Birliği Federasyonu hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close